Rysunek- metoda edukacji kreatywnej

5786

 

Rysunek – metoda edukacji kreatywnej

Świat rysunku, który może być doskonałym narzędziem w ręku poznającego świat dziecka, na wszystkich etapach jego rozwoju przybliży nam Mirosław Orzechowski. Książka została podzielona na rozdziały, których ułożenie ma ułatwić używanie jej jako podręcznika. Rozpoczyna się  od opisu budowy aparatu wzroku i funkcjonowania percepcji wzrokowej, następnie opisane zostają cechy kolejnych, umownych okresów rozwojowych dziecka. Kolejne rozdziały opisują metodę nauczania rysunku, sposób w jaki należy prowadzić najpierw dziecko, potem młodzieńca jak i dorosłego przez świat rysunkowych wyobrażeń rzeczywistości i kształtować w nim potrzeby twórcze. Podzielone na umowne grupy wiekowe części zawierają szereg konkretnych wskazówek metodycznych oraz praktycznych porad dotyczących tematów rysunkowych do stosowania na poszczególnych etapach nauczania, narzędzi rysunkowych oraz organizacji warsztatu pracy. Autora merytorycznymi uwagami w tekście wspierać będą dr hab. Anna Sajdak z Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr. hab Urszula Szuścik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.Autorami rysunków są uczestnicy rysunkowych warsztatów artystycznych organizowanych przez Montessori Mountain Schools w Koszarawie Bystrej.

Książka poświęcona metodzie nauczania rysunku prowadzącej do rozwoju samodzielności, umiejętności myślenia abstrakcyjnego, budzenia indywidualności i kreatywności. Zwięzły poradnik dla rodziców i nauczycieli opisujący jak uczyć rysunku traktowanego jako metoda poznawania otaczającego świata, czego unikać i przed czym chronić dzieci, opis przyporządkowany kolejnym etapom rozwojowym dziecka od urodzenia do 18 roku życia.

 

Książka powstała we współpracy z Fundacją Królowej Świętej Jadwigi.

 

Tytuł: Rysunek – metoda edukacji kreatywnej
Autor: Mirosław Orzechowski
Projekt graficzny: Ryszard Kajzer                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Redakcja techniczna: Leszek Marcinkowski                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Redakcja i korekta: e-DYTOR Klaudia Dróżdż
Liczba stron: 208
Wymiary: 150×225 mm
Opis: okładka twarda, płócienna
ISBN: 978-83-64870-03-3
Wydanie I, Warszawa 2015
Cena: 69,00 zł